سؤالات پر تکرار

1- هزینه روش ساخت بولوکا نسبت به روش های معمول چه تفاوتی دارد؟

با توجه به اینکه در روش بولوکا چهار فرآیند اجرایی در ساخت و ساز واحد های مسکونی بصورت هم زمان انجام می شود و با حذف مجزا و ادغام همزمان مراحل نما ، نازک کاری و اجرای ستونهای سازه و همچنین تأسیسات مکانیکال و الکتریکال حدودا 25% تا 30% نسبت به روشهای ساخت معمول کشور  کاهش قیمت داریم.

2- روش ساخت بولوکا از نظر معماری چقدر انعطاف پذیر است؟( تنوع معماری در بولوکا چقدر وجود دارد؟

روش بولوکا همانند روشهای پیش ساخته ساختمان نیست بنابراین در این روش می توان هم از نظر معماری و هم از نظر متراژ طرحای متنوعی را اجرا کرد.

3- با این روش تا چند طبقه می توان ساخت؟

طبق مقررات و ضوابط و آیین نامه های موجود در مبحث قالب های ماندگار امکان ساخت با روش بولوکا تا 15 طبقه(ارتفاع 50 متر) وجود دارد ولی در فاز یک بولوکا امکان ساخت تا 2 طبقه مورد تایید و نظر قرار گرفته و در قدم بعدی هدف شرکت ساخت بلند مرتبه سازی می باشد که هم اکنون در مرحله طراحی و محاسبه فنی می باشد.

4- سازه و ساختمان بولوکا در مقابل بلایای طبیعی مخصوصا زلزله  چگونه عمل می کند؟

روش بولوکا طبق تاییدیه های دریافتی از مراجع ذیصلاح خصوصا مبحث 2800 (زلزله) را کاملا پاس نموده که این ویژگی به علت نوع سازه ای که در بولوکا کار می شود  در مقابل زلزله و سیل بسیار مقاوم تر از ساختمان های معمولی می باشد.

5- آیا بولوکا مجوزات قانونی را اخذ کرده است؟

کلیه فرآیند ها در روش بولوکا از مراکز قانونی و ذیصلاح از جمله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی مجوزهای لازم را دریافت و وزارت صمت نیز جواز مربوط به ساخت کارخانه بولوکا را صادر کرده است. همچنین این روش در مبحث سازه های بتنی نیز در دسته قالب های ماندگار مبحث نهم مقررات ملی ساختمان قرار می گیرد.

6- آیا روش بولوکا در تمام اقلیم های ایران تاییدیه دارد؟

روش مهندسی بولوکا مبحث 19 مقررات ملی را کاملا پوشش داده و بخاطر نوع متریال مصرفی  و نوع عایق بندی ترکیبات مخصوص در دیواره ، مناسب تمامی اقلیم های کشور عزیزمان هست و در سقف هم قابلیت استفاده از سقف های متداول از قبیل: سقف های صاف، سه گوش و شیب دار و شیروانی و ... را دارد.

7- برای سفارش ساخت بولوکا چه اقدامی باید انجام بدیم؟

فقط کافی است با شرکت بولوکا تماس گرفته و درخواست خود را عنوان کنید. کارشناسان بولوکا راهنمای های لازم را در اختیارتان خواهند گذاشت.

...